- 22 sierpnia wyszedł iPhone. Tego samego dnia stałem się jego (raczej) szczęśliwym posiadaczem. Co martwi to przede wszystkim krótki czas trzymania baterii... ale to temat na osobny wpis
- 29 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie ACSUG. Tym razem było dość kameralnie, całe spotkanie poświęcone fotografii. Szczególnie spodobało mi się wystąpienie p. Piotra Knapa, dotyczące podstaw obróbki zdjęć w Photoshopie.
- Quark 8 ściągnięty. Rozpoczynam przyglądanie się, aczkolwiek już na wstępie przyznam — nie powala. I dalej nie ma możliwości tworzenia skryptów pod Windows! Przecież to jakaś paranoja... jesteśmy w XXI wieku!
- DearAdobe.com to witryna na której można wylać swoje żale dotyczące aplikacji produkowanych przez Adobe. Podobno wielkie A przygląda się z uwagą i będzie wykorzystywać zgromadzone zastrzeżenia do ulepszenia swoich produktów.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą quark. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą quark. Pokaż wszystkie posty
środa, 3 września 2008
Wakacje, wakacje...
...rządzą się swoimi prawami, i tym wytłumaczę brak aktywności w ostatnim czasie :). Tytułem nadrobienia strat:
sobota, 16 sierpnia 2008
Quark 8 — dostępna wersja testowa
Dostępna jest już wersja testowa nowego Quarka. Można używać jej bez ograniczeń przez 60 dni. Niedługo (czyli raczej w przyszłym tygodniu) obejrzę go sobie z bliska i skrobnę na ten temat.
Link do downloadu: Quark 8
Żeby móc ściągnąć instalator wcześniej trzeba się zarejestrować (z podaniem maila).
Link do downloadu: Quark 8
Żeby móc ściągnąć instalator wcześniej trzeba się zarejestrować (z podaniem maila).
piątek, 30 maja 2008
Nowy Quark
Firma Quark ogłosiła ukończenie prac nad kolejną wersją programu QuarkXPress (www.quark.waw.pl). O nowościach i tak można przeczytać w wielu innych miejscach, więc nie będę tego powtarzał. Zamiast tego garść refleksji:
Jak tylko będzie dostępna wersja próbna, obejrzę ją sobie i przekażę wrażenia.
- Nie wiadomo po co włączono Interactive Designera (do produkcji www i flash). Znacie kogoś, kto tego używa?
- Moje zaciekawienie wzbudziła funkcja obsługi wysuniętych znaków (optyczne wyrównanie marginesów, wysunięte punktory itp.) — konfigurowalna! Dlaczego ID jeszcze tego nie ma?
- Sporo udogodnień jest zwyczajnie zerżniętych od Adobe, albo zostało wymuszone upływem czasu (wow! wreszcie można przeciągać myszką pliki, które mają być zaimportowane do projektu!)
- Niestety, nic nie wiadomo na temat automatyzacji... więc pewnie pod tym względem nic się nie zmieniło. Szkoda, bo nie wszyscy używają Maczków (skrypty do Quarka można pisać tylko w AppleScript, pod MacOS).
Jak tylko będzie dostępna wersja próbna, obejrzę ją sobie i przekażę wrażenia.
poniedziałek, 5 maja 2008
Layout zones w ID
Pojawił się już jakiś czas temu skrypt dodający do InDiego funkcjonalność podobną do Composition Zones z Quarka 7. Co ciekawe — jest dostępny za darmo (tu: Layout Zones). Idea oparta jest o możliwość (wreszcie!) linkowania plików indykowych.
Kilka uwag: cudowne narzędzie, niestety — nie bez wady: w Quarku zmiany są uaktualniane automatycznie, w ID trzeba samemu kliknąć "Refresh".
Po za tym — bije CompZones na głowę. Zachowuje obiekty przy eksporcie/wydruku do pdfa (w Quarku robi się obrazek), a co najważniejsze: pozwala na powrót do edytowalnych obiektów (round-tripping). W pracy grupowej — coś niesamowitego.
Kilka uwag: cudowne narzędzie, niestety — nie bez wady: w Quarku zmiany są uaktualniane automatycznie, w ID trzeba samemu kliknąć "Refresh".
Po za tym — bije CompZones na głowę. Zachowuje obiekty przy eksporcie/wydruku do pdfa (w Quarku robi się obrazek), a co najważniejsze: pozwala na powrót do edytowalnych obiektów (round-tripping). W pracy grupowej — coś niesamowitego.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
