Pokazywanie postów oznaczonych etykietą PS. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą PS. Pokaż wszystkie posty
sobota, 28 lutego 2009
poniedziałek, 16 czerwca 2008
EZDistill 1.5
Skończyłem prace nad skryptem EZDistill 1.5 do InDesigna CS3.
Przeznaczenie skryptu:
Skrypt zapisuje bieżący dokument lub bieżącą książkę do wybranego przez użytkownika pliku PostScriptowego, a następnie woła Distillera i destyluje plik PS do PDFa w wybranej przez użytkownika lokalizacji.
Wymagania:
InDesign CS3, Distiller 8.1 (wcześniejsze też powinny działać, ale nie testowałem). Niestety — obecnie tylko pod WinXP (nie mam Maca, żeby napisać i przetestować kod wołający Destylarkę)
Ale po co to?
Niektórzy detepowcy uważają, że najlepszy sposób generowania pdfów prowadzi przez plik PostScriptowy. Z pewnością da się w ten sposób uzyskać możliwie mało miejsca zajmujący plik. Poza tym, jest to jedyny sposób na uzyskanie PDFa w skali szarości w sytuacji, kiedy pliki umieszczone w dokumencie InDesigna są w innych przestrzeniach barwnych.
Skrypt automatyzuje czynności związane z przygotowaniem PDFa i pozwala zaoszczędzić czas i kliknięcia myszki :)
Zmiany od ostatniej wersji:
Obsługa książek
Jeżeli ktoś jest zainteresowany skryptem — proszę o kontakt mailem. Odpowiem tak szybko jak możliwe.
Przeznaczenie skryptu:
Skrypt zapisuje bieżący dokument lub bieżącą książkę do wybranego przez użytkownika pliku PostScriptowego, a następnie woła Distillera i destyluje plik PS do PDFa w wybranej przez użytkownika lokalizacji.
Wymagania:
InDesign CS3, Distiller 8.1 (wcześniejsze też powinny działać, ale nie testowałem). Niestety — obecnie tylko pod WinXP (nie mam Maca, żeby napisać i przetestować kod wołający Destylarkę)
Ale po co to?
Niektórzy detepowcy uważają, że najlepszy sposób generowania pdfów prowadzi przez plik PostScriptowy. Z pewnością da się w ten sposób uzyskać możliwie mało miejsca zajmujący plik. Poza tym, jest to jedyny sposób na uzyskanie PDFa w skali szarości w sytuacji, kiedy pliki umieszczone w dokumencie InDesigna są w innych przestrzeniach barwnych.
Skrypt automatyzuje czynności związane z przygotowaniem PDFa i pozwala zaoszczędzić czas i kliknięcia myszki :)
Zmiany od ostatniej wersji:
Obsługa książek
Jeżeli ktoś jest zainteresowany skryptem — proszę o kontakt mailem. Odpowiem tak szybko jak możliwe.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
