Pokazywanie postów oznaczonych etykietą PS. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą PS. Pokaż wszystkie posty

sobota, 28 lutego 2009

Dlaczego ludzie myślą, że mam dużo wolnego czasu?

poniedziałek, 16 czerwca 2008

EZDistill 1.5

Skończyłem prace nad skryptem EZDistill 1.5 do InDesigna CS3.

Przeznaczenie skryptu:
Skrypt zapisuje bieżący dokument lub bieżącą książkę do wybranego przez użytkownika pliku PostScriptowego, a następnie woła Distillera i destyluje plik PS do PDFa w wybranej przez użytkownika lokalizacji.

Wymagania:
InDesign CS3, Distiller 8.1 (wcześniejsze też powinny działać, ale nie testowałem). Niestety — obecnie tylko pod WinXP (nie mam Maca, żeby napisać i przetestować kod wołający Destylarkę)

Ale po co to?
Niektórzy detepowcy uważają, że najlepszy sposób generowania pdfów prowadzi przez plik PostScriptowy. Z pewnością da się w ten sposób uzyskać możliwie mało miejsca zajmujący plik. Poza tym, jest to jedyny sposób na uzyskanie PDFa w skali szarości w sytuacji, kiedy pliki umieszczone w dokumencie InDesigna są w innych przestrzeniach barwnych.
Skrypt automatyzuje czynności związane z przygotowaniem PDFa i pozwala zaoszczędzić czas i kliknięcia myszki :)

Zmiany od ostatniej wersji:
Obsługa książek

Jeżeli ktoś jest zainteresowany skryptem — proszę o kontakt mailem. Odpowiem tak szybko jak możliwe.