Poniżej instrukcje (zaczerpnięte ze strony http://www.sysprobs.com/install-mac-snow-leopard-1063-oracle-virtualbox-32-apple-intel-pc)
Wymagania wstępne
- Oracle VirtualBox 3.2 (do pobrania stąd)
- DVD instalacyjny systemu MacOSX (albo plik ISO). Nie bądź piratem, kup oryginał! Wbrew temu co się powszechnie sądzi, jest dostępna wersja nie będąca uaktualnieniem dla MacOSX Leo.
- EmpireEFIv1085.iso dla procesorów Intel (bootloader, konieczny do uruchomienia MacOSX)
- (Opcjonalnie) sterownik dla wbudowanej karty dźwiękowej
- No i oczywiście sprzęt wspierający wirtualizację. W moim przypadku był to procesor Intel Core2Quad 9650 i 8GB RAM, do tego Win7 64bit Ultimate
Instalacja MacOSX, krok po kroku
- Tworzymy nową maszynę wirtualną w VirtualBoxie, o następujących ustawieniach:
Poszalałem nieco z pamięcią, do stabilnej pracy powinno wystarczyć 1gb.
WAŻNE: należy wyłączyć wsparcie dla EFI. EFI działa tylko na komputerach produkcji Apple; żeby umożliwić uruchamianie MacOSX na komputerze nieapplowskim, korzystamy z bootloadera (w którym m.in. znajduje się emulator EFI). - Montujemy empireEFIv1085.iso w napędzie płyt maszyny wirtualnej.
- Po uruchomieniu maszyny wciskamy F12 aby wybrać źródło bootowania. Wybieramy CD -ROM (klawisz C):
Po uruchomieniu bootloadera EFI należy zmienić zamontowaną płytę na DVD instalacyjny MacOSX Snow Leo:
Po chwili należy wcisnąć F5 – powinien pojawić się drugi dysk – instalacyjny MacOSX. Być może trzeba będzie wybrać go za pomocą wciśnięcia Entera. - W tym momencie ładuje się instalator i rozpoczyna normalna procedura instalacji MacOSa. Jeżeli korzystamy ze świeżego dysku wirtualnego należy pamiętać o skonfigurowaniu go za pomocą Narzędzia dyskowego:
Po uruchomieniu Narzędzia dyskowego przechodzimy na zakładkę Partycje i dodajemy nową partycję za pomocą przycisku plusa:
Po dodaniu nowej partycji zamykamy Narzędzie dyskowe (Jabłko-Q) i przechodzimy do instalacji. Akceptujemy licencję, a następnie wybieramy nowoutworzoną partycję jako miejsce docelowe nowej instalacji MacOSX. Czekamy ok. 30 minut. Pod koniec instalacji może pojawić się komunikat o błędzie, ale nie należy się nim przejmować. Instalator spróbuje zrestartować maszynę wirtualną. UWAGA: Niestety, wyłączanie maszyny i jej restart nie przebiegają normalnie, w związku z czym należy przeprowadzać je z okienka VirtualBoxa. - Instalacja bootloadera: montujemy z powrotem plik iso z bootloaderem a następnie instalujemy z niego program myHack. Zawiera on w sobie (oprócz bootloadera EFI) sterowniki usprawniające pracę MacOSX z różnego rodzaju sprzętem.
Uwagi końcowe
MacOSX w ten sposób zainstalowany działa stabilnie, chociaż moim zdaniem nieco wolno. Aktualizacja systemu działa bezproblemowo.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz